Жалпы білім беретін пәндер кафедрасы

Жалпыбілімберетінпәндеркафедрасы

1973 жылы КОКП тарихы және саяси экономия кафедралары құрылды. Аталған кафедралардың басшылары болып жоғары білім беру жүйесінің тәжірибелі мамандары тағайындалды: доцент, т.ғ.к. Кулыбеков М.К.  және доцент, э.ғ.к. Табулдин М.Н., э.ғ.к.Қонаев Э.Н., с.ғ.д., профессор Шалабаев Ж.А., т.ғ.к. Оразбаев Х.К.

Оқытушылар құрамының құрамында жоғары білім берудің білікті қызметкерлері болды: философия ғылымдарының докторы, профессор, ҚР әлеуметтік ғылымдар Академиясының академигі, ҚР білім берудің құрметті қызметкері, ІІМ үздігі Елікбаев Н.Е., ғылым кандидаттары: Жарылғапов Ш.М., Сманов М.Б., Лисова Н.А., Буканов У.А., Орумбаев С.Т., Өмірқұлова Д.Г., Боқаев Б.О., Нурмаганбетов Б.Г., Конкабаев М.Е., соныменқатароқытушылар: Аблязов Н.А, Зелинская Н.В., Аханов К.Т., Сүйіндіков Ж.С., Оспанова А.С., Ермағанбетов А.К., Рысбекова Б.А., Баткульдин С.Б., Гладских Е.М. және басқалар.

Әр жылдары жалпы білім беру пәндері кафедрасын саяси ғылымдар докторы Ж.А.Шалабаев (1998-2014 жж.), тарих ғылымдарының кандидаты Х.К. Оразбаев (2014-2019 жж.) басқарды.

2019 жылдан бастап 2020 жылға дейін кафедраны басқарған саяси ғылымдар кандидаты полиция майоры Е.М. Баймұханов, заң ғылымдарының магистрлері – полиция полковнигі Д.Т.Ахметов және полиция подполковнигі С.Ш.Төлегенова; аға оқытушылар – заң ғылымдарының магистрлері: полиция подполковнигі А.М. Дүйсембеков және полиция майоры М.Е.Уәлиев; оқытушылар: экология магистрі полиция капитаны С.А.Асатаев және гуманитарлық ғылымдар магистрлері, аға лейтенанттар Қ.Монай және Ә.Б.Жағыпар қызмет атқарды.

Курсанттардың Қазақстан Республикасы ІІМ Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясына оқуға түскен алғашқы күндерінен бастап жалпы білім беру пәндері кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамымен «Философия», «Қазақстан тарихы», «Саясаттану», «Мәдениеттану», «Отбасы әлеуметтануы», «Коммуникативтік дағдылар негіздері», «Мәтінді жылдам теру», «Логикалық ойлау мәдениеті» т.б өзекті пәндер оқытылады. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультетінің ғылыми-педагогикалық бейіндегі магистранттарға «Философия және ғылым тарихы», «Жеке тұлғаның психологиясы және педагогтың тұлғалық жеке дамуы» пәндері оқытылады, осылайша ғылымды жоғары құндылық ретінде тану, ғылыми ұтымдылықты іздеу идеясын ашады.

Елбасының 2017 жылғы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру», «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» және 2018 жылғы 21 қарашадағы «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақалаларын іске асыру аясында кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы қазіргі және болашақтағы негізгі қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық, сондай-ақ мемлекеттің стратегиялық міндеттерін шешу мақсатында «Саясаттану», «Мәдениеттану», «Әлеуметтану» және «Мәдениет академияс» пәндері оқытылады.

Сонымен қатар, профессор-оқытушылар құрамы академия курсанттары Қазақстанның қазіргі заманғы центризм және зайырлылық идеологиясын зерделеу және қалыптастыру арқылы Мемлекет басшысының негізгі Мемлекеттік стратегияларын, бағдарламалары мен Жолдауларын іске асыруда.

Қазіргі уақытта кафедра құрамында:

Кафедра бастығының орынбасары Садыкова Ания Елешовна;
Кафедра профессоры, философия ғылымдарының докторы (Phd) Кусайнова Маржангул Амантаевна;
Кафедраның аға оқытушысы, гумантиралық ғылымдарының магистрі Тлеугабылова Каир Самигулловна;
Кафедраның аға оқытушысы, заң ғылымдарының магистрі Алиева Гүлсара Қарсыбекқызы;
Кафедраның аға оқытушысы, тарих ғылымдарының магистрі Өтебаев Дархан Сембайұлы;
Кафедраның аға оқытушысы,   психология ғылымдарының аға оқытушысы Жакишева Гульбаһрам Сериковна;
Кафедра оқытушысы, педагогика ғылымдарының магистрі Жангожина Гульстан Майдановна;
Кафедра оқытушысы Асанова Жазира Асанқызы;
Кафедра оқытушысы Ғабдолла Таңшолпан Ғабдоллақызы;