Оқытудың ақпараттық-техникалық құралдары бөлімі

Оқытудың ақпараттық-техникалық құралдары бөлімінің бастығы майор полковнигі

Тулеуов Пазылжан Жумагалиевич

Начальник отдела информационно-технических средств обучения майор полиции

Тулеуов Пазылжан Жумагалиевич

Оқытудыңақпараттық-техникалық құралдары бөлімі

1973 жылы КСРО ІІМ Қарағанды жоғары мектебінің оқу бөлімінің құрамында техникалық Оқыту құралдары бойынша оқу бөлімі бастығының көмекшісі лауазымы құрылды. 1974 жылдан бастап екі қызметкерден тұратын топ құрылды: техникалық оқыту көмекшісі және техникалық оқыту құралдарының инженері. 1975 жылы топ 4 қызметкерден тұратын техникалық Оқыту құралдары бөліміне айналды.

Әр жылдары инновациялық технологиялар және техникалық құралдар бөлімін ұйымдастыруға және қалыптастыруға оның басшылары айтарлықтай үлес қосты: милиция майоры Трушин Александр Георгиевич (1977 жылдың наурызынан 1981 жылдың маусымына дейін), милиция майоры Ким Виссарион Владимирович (1985 жылдың тамызынан 1989 жылдың ақпанына дейін), милиция капитаны Реймер Иван Иванович (ақпаннан бастап 1989 ж. – 1990 ж. қаңтар), милиция майоры Степичев Леонид Михайлович (1990 ж. қаңтар-1992 ж. Мамыр), милиция капитаны Ақанов Нұрлан Бірлікұлы (1992 ж. маусымнан бастап 1993 жылдың қарашасына дейін), полиция подполковнигі Николай Васильевич Струнин (1993 жылдың қарашасынан 2004 жылдың желтоқсанына дейін), полиция подполковнигі Әділжан Қабыкешұлы Нұрпейісов. (2005 жылғы ақпаннан 2015 жылғы қазанға дейін), полиция полковнигі Жүсіпов Мэлс Сансызбайұлы (2017 жылғы сәуірден 2022 жылғы қарашаға дейін).

Қазіргі уақытта бөлім бастығы полиция майоры Төлеуов Пазылжан Жұмағалиұлы болып табылады, сондай-ақ бөлімде жұмыс істейді:
Аға инженер полиция майоры — Такишова Әсел Болатқызы
Инженер полиция лейтенанты-Қабыкенов Әсет Алтайұлы
Инспектор-Глотов Сергей Петрович,
Инженер-бағдарламашы-ЖАСУЛАНОВА Әйгерім Жасұланқызы
Инженер-жүйелік техник-Горбачев Вадим
Ақпараттық жүйелер инженері-Валиуллов Руслан, ал полиция сержанты Байтуреев Мақсұт Әлиханұлы іссапарға жіберілді.

Бөлімнің негізгі міндеттері академия бөлімшелерінің қызметін техникалық және телекоммуникациялық сүйемелдеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, Академияның оқу процесіне және басқару қызметіне заманауи техникалық басқару, байланыс, оқыту құралдарын, дыбыс және бейне проекциялық жабдықтарды ұйымдастыру және енгізу болып табылады.

Оқытудың ақпараттық-техникалық құралдары бөлімінің қызметкерлері тұрақты негізде: дәрістік, семинарлық және практикалық сабақтарды, сондай-ақ спорттық, мәдени және онлайн іс-шараларды, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі жанындағы бейне конференц-байланысты, академия білім алушыларымен тергеу бойынша облыстардың ПД орынбасарларының қатысуымен сабақтарды техникалық сүйемелдеуді жүргізеді; Академияда өткізілетін барлық салтанатты іс-шаралар кафедраларда, бөлімдерде және қызметтерде бағдарламалық қамтамасыз етуді (Операциялық жүйе, офистік қолданбалы бағдарламалар, антивирустар және т. б.) орната отырып, компьютерлік техниканың жөндеу-профилактикалық жұмыстары, телефон байланыс желілерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары, Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары, Академияның жергілікті желісінің кабельдерін төсеу және жергілікті желінің жұмысқа қабілеттілігін тексеру жүргізіледі және интернет; салтанатты, мәдени, спорттық іс-шаралар мен кездесулердің бейнетүсірілімін жүзеге асырады,

қылмыстық процесс және криминалистика кафедраларында, ғылыми-зерттеу институтында Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу Комитетінің «сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі», «Е-қылмыстық іс», «арнайы есепке алу», «ЕРАП», «СИОПСО», «Криминалист»АЖО ақпараттық жүйелеріне қосу бойынша жұмыс жүргізілді, Оқу сабақтарын өткізуді қылмыстық істердің жаңалықтарына электрондық форматта жақындатуға мүмкіндік беретін» құқық бұзушылықтар картасы».

Бөлім қызметкерлері тұрақты оновада конференцияны, дөңгелек үстелдерді, оның ішінде онлайн режимінде, Ресей Федерациясының, Беларусь Республикасының, Қырғызстан Республикасының және Қазақстан Республикасының Жоғары оқу орындарымен онлайн дәрістерді техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.