27 сәуірде Қарағанды ​​Академиясының бастығы полиция генерал-майоры Дәрменов А.Д. курсанттарымен кездесу өткізді.

Жұма, 29 Сәуір 2022

27 сәуірде Қарағанды ​​Академиясының бастығы полиция генерал-майоры Ақынқали Дәрменов 1, 2, 3 курс курсанттарымен кездесу өткізді.

Сондай-ақ шараға академия бастығының орынбасарлары, кәсіптік оқыту факультетінің меңгерушілері, курс бастықтары қатысты.

Кездесу басында Ақынқали Дәрменов мәселені бірлесіп шешу үшін басшылықпен диалог пен ашық пікір алмасудың маңыздылығын атап өтті. Пандемия мен карантиндік шектеулер кезінде мүмкін болмаған дәстүрлі кездесулердің мақсаты да осы.

Ақынқали Дәуітбайұлы курсанттардың үлгерімі, алдағы аттестация, қызметтік және әскери тәртіптің сақталуына қатысты мәселелерді талқылады. Сондай-ақ курсанттардың тұрмыстық жағдайын жақсарту мәселелері талқыланды.

«Қазір үшінші курс курсанттарының алдында үлкен жауапкершілік тұр, – деп атап өтті генерал, – алда аттестация күтіп тұр, оны барынша тастүйін дайындықпен өту керек. Сіздер сапалы білім алып жатырсыздар, барлық қажетті жағдайлар жасалған, ал сіздердің міндеттеріңіз – ата-аналарыңыз бен Академияның профессорлық-оқытушылық құрамының үмітін ақтау».

Бірінші басшының сынына ұшыраған курсанттар да болды. Генерал қызметтік және әскери тәртіпті бұзған курсанттардың аты-жөндерін жариялап, олар бойынша қызметтік тексеру жүргізіліп, тәртіптік жазалар қолданылатынын атап өтті. «Мен заңды, тәртіп пен жарғыны қатаң сақтауды талап етемін. Тәртіп бұзушылар жазасыз қалмайды – сіздердің әрқайсысыңыз өз оқу үлгеріміңіз үшін де, мінез-құлқыңыз үшін де жауапкершілікті көтере алатын ересексіздер. Ата-аналарыңызды, курс офицерлерін, топ жетекшілерін ұятқа қалдырмаңыздар! Олар сіздер үшін жауапты», – деді Ақынқали Дәуітбайұлы.

Курсанттардың сұрақтарына жауап берген Академия бастығы оқу үдерісін цифрландыру және техникалық жарақтандыру бағытында басшылық тарапынан қандай жұмыстар атқарылып жатқанын айтып берді: «Біз сіздердің білімдеріңіздің сапасы халықаралық стандарттарға сай болуы үшін барлығын жасап жатырмыз. Біздің басты міндетіміз – еліміздің құқық қорғау қызметі үшін лайықты кадрлар даярлау. Қазір біз білім беру мақсатында интернет-платформалардан ақпарат алуға мүмкіндік беретін арнайы планшеттерді пайдалануға рұқсат беру мәселесін қарастырып жатырмыз. Академияда алған білім мемлекеттің заманауи сұранысына сай болуы керек».

Курсанттарға жатақхана, оқу үдерісі, практикалық дайындық, жұмыстардан босату, спорттық өмір және академияның қоғамдық өміріне қатысу мәселелері бойынша сұрақтар қойылды. Академия бастығы оларға курсант өмірінен және офицерлік қызметтен жеке мысалдар келтіре отырып, жауап берді.

Генерал Дәрменов әлемдік спорт ареналарында академия мен еліміздің намысын қорғап жүрген белсенді жігіттер мен қыздарға алғысын білдірді. Сондай-ақ оқу орнының қоғамдық өміріне араласуға уақыт тауып жүрген шығармашылық курсанттарға алғысын білдірді.

Жиын соңында басшы ата-аналар комитетіне ризашылығын білдіріп, олардың оқу үдерісін және жалпы Академия өмірін ұйымдастырудағы рөлін ерекше атап өтті.

Мұндай кездесулер курсанттар мен Академия басшылығы үшін тамаша диалог алаңы екені сөзсіз, бұл барлық толғандыратын мәселелерді үйлесімді және сындарлы түрде талқылауға мүмкіндік береді. Мұндай шаралар енді Қарағанды ​​академиясында тұрақты түрде өткізілетін болады.