Научная школа д.ю.н., доцента Бекишевой С.Д. KZ

Қазақстан Республикасы ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясының азаматтық-құқықтық пәндер кафедрасында ұзақ уақыт жұмыс істеген заң ғылымдарының докторы, доцент Бекишева Сабигуль Джанабаевна Қазақстанда заң ғылымының дамуының әдіснамалық негіздерін әзірлеуге елеулі үлес қосты.

Сабигуль Джанабаевна Қазақстан Республикасы ІІМ Қарағанды академиясының «Ekoclub KPA» экологиялық клубының құрметті мүшесі болып табылады. Б.Бейсенов атындағы Академия қызметкерлері мен курсанттары арасында экологиялық сауаттылықты тәрбиелеуге және экологиялық мәдениетті дамытуға белсенді қатысады.

Заң ғылымдарының докторы С.Д.Бекишеваның ғылыми мектебі өз қызметін келесі басым бағыттар бойынша жүзеге асырады:

– цивилистика және экологиялық қауіпсіздік саласындағы ғылыми зерттеулер;

– білім беру қызметі;

– жас ғалымдарды қолдау және жоғары ғылыми білікті кадрлар даярлау;

– сыртқы байланыстарды орнату және дамыту;

– ғылым және білім беру саласына ғылыми инновацияларды, білім беру әдістемелерін әзірлеу және енгізу;

– алынған ғылыми білімді насихаттау, дамыған өнімдер мен зияткерлік қызмет нәтижелерін тарату.

Оның жетекшілігімен Қазақстан Республикасы ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясының магистранттары диссертация қорғады:

– Бұқпенов Қайрат Қабдрахманұлы;

– Темірбеков Алмаз Бейбітұлы;

Сонымен қатар, С.Д.Бекишева Академия докторанттарының ғылыми кеңесшісі болып табылады:

– Бағысов Нұржан Бабырұлы;

– Әлібаева Асқар;

– Байтеленова Самал;

– Игликова Сәуле Дәкенқызы;

-Бимағамбетов Азамат Болатұлы.

Сабигуль Джанабаевна Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында, Қазтұтынуодағы Қарағанды экономикалық университетінде, «Bolashaq» академиясында, Қазақ-Орыс Халықаралық университетінде диссертациялық зерттеулерді басқарады.

С.Д.Бекишева түрлі ғылыми және ғылыми-практикалық конференцияларға, дөңгелек үстелдерге, семинарларға белсенді қатысады. Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің емтихандарын қабылдау жөніндегі комиссияларда жұмысты жүзеге асырады, халықаралық және республикалық деңгейде құқықтың неғұрлым өзекті мәселелері бойынша сарапшы болады.

Ғалым Қазақстан мен ТМД елдерінің көптеген заң жоғары оқу орындарымен және зерттеу институттарымен тығыз шығармашылық байланыста, үнемі ақпарат алмасады, заң әдебиетінің бірлескен басылымдарына қатысады, диссертациялық зерттеулерді бағалауда жиі қарсылас, рецензент ретінде әрекет етеді.

С.Д. Бекишеваның ғылыми мектептің өкілдері Академия курсанттарының, докторанттарының және құқық қорғау органдарының практикалық қызметкерлерінің ғылыми жобаларын іске асыруға тартылады; конференцияларға, конкурстарға, дөңгелек үстелдерге қатысады. Мұндай кездесулердің тақырыбы сан алуан, танымдық, еліміздің көптеген өңірлерін (Нұр-Сұлтан, Алматы, Қарағанды, Қостанай, Ақтөбе, Шымкент және т. б.) қамтиды.