Жұма, 14 Қазан 2022

Қарағанды академиясының кәсіби даярлық факультеті Академияның 4-курс курсанттарына қазан айынан бастап «Құқық қорғау органдарына арналған арнайы цифрлық жүйелер» тақырыбында факультативтік сабақтар ұйымдастырды.

Бұл факультатив сабақтарында курсанттар «Тыңшы», «IRIS», «TRITON», «T-REX» және басқа да аппараттық-бағдарламалық кешендердің функцияларымен танысады, оларды»KAZDREAM» компаниясы ынтымақтастық туралы Меморандум аясында ұсынған.

12-13 қазанда оқытушы-әдіскер полиция аға лейтенанты Д.А. Рапишев «Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері» және «Ақпаратты өңдеу құралдары» тақырыптарында кіріспе дәрістер өткізді, олардың барысында ақпараттық-есептеу жүйелерінің қалыптасу тарихының аспектілері, компьютерлік техниканың, операциялық жүйелердің түрлері (windows, windows Server, linux, mac os) қамтылды, локальды есептеу желілерінің жұмыс істеу принциптері, ғаламдық интернет желісінің құрылғысы мен құрылымының жұмысы көрсетілді, ғаламдық интернет желісіндегі заманауи қауіптер, ақпаратты қорғау әдістері, «хакерлер» кім және олар не істей алады, сот-медициналық қызметке бағытталған операциялық жүйелер (Kali linux, parrot os), жүйелер құралдары, сондай-ақ «dark net» желісінің негізгі принциптері аталып өтті.

Курсанттарымызға факультативтік сабақтардан сәтті өтіп, кәсіби қызметте қажетті білім алуына тілектеспіз.